Aluminium

Powyższe materiały sprzedajemy w następujących postaciach:

 • blachy
 • pręty okrągłe
 • pręty kwadratowe
 • sześciokąty
 • płaskowniki
 • rury
 • profile

Na potrzeby Klienta z blach wycinamy formatki na żądany wymiar.

Aluminium

Aluminium jest materiałem o wyjątkowych właściwościach, dzięki którym znajduje bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Pierwiastek bazowy – glin – znajduje się na trzeciej pozycji pod względem występowania na Ziemi. Stąd też pozyskiwanie go do produkcji aluminium jest tanie, podobnie jak sam materiał. Jest to jedną z jego wielu zalet.

Właściwości aluminium hutniczego

Aluminium jest lekkim materiałem, dzięki czemu może być stosowane do wykonywania rozbudowanych konstrukcji bez potrzeby wzmacniania podłoża. Jednocześnie jest bardzo wytrzymałe mechanicznie i doskonale znosi niekorzystne warunki środowiskowe. Dlatego stosuje się je do budowy rusztowań, ogrodów zimowych, pergoli, kadłubów łodzi, ram rowerowych czy zabudowy tarasów.

Wyroby aluminiowe nie wymagają też konserwacji, gdyż są w znacznym stopniu odporne na korozję. Takie właściwości wynikają z naturalnej tendencji do tworzenia powłoki ochronnej na powierzchni metalu na skutek reakcji glinu z tlenem.

Kolejną zaletą metalu jest łatwość jego formowania z zastosowaniem technologii na zimno i na gorąco. Aluminium tworzy też stopy z pierwiastkami takimi jak krzem, cynk, magnez, mangan czy miedź. Dzięki nim materiał zyskuje konkretne, pożądane w inżynierii właściwości, które rozszerzają zakres jego zastosowań. Ponadto metal ten można wielokrotnie poddawać recyklingowi.

Sprzedaż aluminium

Nasza hurtownia aluminium Kronos EDM oferuje szeroki wybór odmian tego materiału oraz jego stopów. Sprzedajemy głównie aluminium hutnicze, które charakteryzuje się nieco mniejszą czystością od rafinowanego i jest produkowane metodą elektrolizy glinu. Materiał ten doskonale sprawdza się w budownictwie i tworzeniu konstrukcji inżynieryjnych.

Oferujemy aluminium konstrukcyjne i budowlane w wielu wariantach handlowych. W naszej ofercie znajdziecie Państwo:

 • blachy;
 • pręty okrągłe;
 • pręty kwadratowe;
 • sześciokąty;
 • płaskowniki;
 • rury.

Aluminium hutnicze i jego stopy w naszym asortymencie

Produkty, które znajdziecie Państwo w naszej ofercie, charakteryzują się odpowiednim składem i ilością procentową domieszek określonymi w polskiej normie. W sprzedaży mamy stopy aluminium różnych serii, począwszy od A1 (seria 1000), po PA9 i PA47 (seria 7000). Poszczególne gatunki różnią się składem chemicznym, a w związku z tym również właściwościami i przeznaczeniem.

Najczystsze aluminium A1 (AW-1050A) zawiera minimum 99,5% glinu oraz śladowe ilości innych pierwiastków. Cechuje je duża plastyczność i dobra odporność na korozję. Jest idealnym materiałem na wyroby aluminiowe takie jak wymienniki ciepła, pojemniki, naczynia gospodarstwa domowego, a także inne produkty, stosowane w przemyśle samochodowym czy energetycznym. Jest to również aluminium budowlane. Podobne cechy i zastosowanie ma też stop aluminium AW-2007, które wymaga dodatkowej obróbki cieplnej.

Oferujemy też aluminium hutnicze serii 6 (PA38 (AW-6060), PA38 (AW-6060)), zawierające krzem i magnez oraz serii 7 (PA9 (AW-7075A), PA47 (AW-7020)), z dodatkiem cynku. Stopy z tych serii charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz zmęczeniową. Mogą być wykorzystywane jako aluminium konstrukcyjne do wykonywania balustrad, elementów dachów, dźwigów, podnośników, okien i wielu innych elementów.

Kontakt

KRONOS EDM Dariusz Chmielewski
Tupadły 129, 88-101 Inowrocław
kronos@kronosedm.pl

Sekretariat

Katarzyna Janicka-Chmielewska
52 352 20 26
sekretariat@kronosedm.pl

Dariusz Chmielewski
604 412 364
darek@kronosedm.pl

Dział Handlowy

52 353 03 18


Damian Łukawski
606 271 162

Marcin Bykowski
534 800 234

Radosław Jaskólski
531 530 104

Roma Kwiatkowska
608 563 434

Sylwia Jaszcz
508 165 206